Arama

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom Gusto BPM İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı > Seçenekler >

Arama

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Faaliyet Arama işlemi için BPM-İş Süreçleri Yönetimi standart menüsünde bulunan Likom Gusto Bpm modülü Seçenekler alanında bulunan Arama ikonuna ulaşılır. exp_collapse

Arama ikonuna tıklanıldığında Doküman Arama ekranı görüntülenir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Doküman Arama Ekran Özellikleri

Arama Anahtarı alanına bulunması istenilen faaliyetin, dokümanın ismi yazılır. Ayrıca bu alana tıklanıldığında(aşağı yönlü oka) sistemde daha önceden yapılmış aramalara ait verilerde görüntülenebilir.

bpmaramakelime

 

Dosya Uzantıları alanından aramanın sadece belirli uzantılarda yapılması sağlanabilir. Üç noktaya(...) tıklanıldığında gelen Dosya Uzantı Seçimi ekranından uzantılar belirlenir.

bpmaramadokumanuzantı

 

Arama Düğmesine tıklayarak istenilen arama başlatılır.

 

Gelişmiş Arama düğmesi yardımı ile daha ayrıntılı arama yapılabilir. Gelişmiş Arama düğmesine tıklanıldığında Gelişmiş Arama ekranı görüntülenir. Bu erkandan aramanın niteliği değiştirilebilir.

bpmaramagelismisarama

 

Yapılan arama sonunda erkanda sonuçlar Faaliyet Sonuçları ve Kart Sonuçları olarak 2 alanda gösterilir. Bunlardan incelenmek istenilen alana tıklanıldığında bu alan ekranın sağ alanında bulunan kısımda görüntülenir. Arama da kullanılan kelime renklendirilmiş olarak gösterilir. Vurgu Rengi alanından renk seçerek aranılan kelimenin hangi renkte görünmesi gerektiği seçilebilir. Görüntülenen doküman üzerinde vurgulanan kelimeler arasında Önceki Sonraki düğmeleri yardımı ile gezilebilir.

bpmaramavurgukelime

 

İzlenilen belge istenilirse Kartı Aç düğmesi yardımı ile açılabilir. Open Document düğmesi ile dosya aynı şekilde görüntülenebilir. Farklı Kaydet düğmesi ile belgenin  kaydı gerçekleştirilebilir.