Yapılacaklar

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom Gusto BPM İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı > Faaliyet Listeleri >

Yapılacaklar

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Yapılacaklar ekranında, kullanıcın başkası tarafından atanan yada kendi yaptığı planlamasına göre yaptığı, yapacağı faaliyetler listelenir. Yapılacaklar ekranına ulaşmak için Likom Gusto BPM modülü altında Faaliyet Listeleri alanında bulunan Yapılacaklar ikonuna ulaşılır. exp_collapse

Yapılacaklar ikonuna tıklanıldığında Yapılacaklar ekranı görüntülenir.  Ekran açıldığında sistem Faaliyet Türü Seçimi ekranını açar ve kullanıcıdan seçim yapmasını ister. Tümünü Seç diyerek yada sadece belirli faaliyetleri seçerek Yapılacaklar ekranına geçilir ayrıca Vazgeç diyerek herhangi bir seçim yapımadan da Yapılacaklar ekranına geçilebilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusYapılacaklar Ekranı Özellikleri

Yapılacaklar ekranı ilk açıldığında zaman aralığı varsayılan olarak bulunulan haftaya ayarlanmış olarak gelir.

BPMyapilacaklartarihvar

Kaydırma çubuğunu kullanarak yada tarih alanlarına elle giriş yaparak yada aşağı yönlü ok işaretine tıklanıldığında açılan takvimden seçim yapılarak zaman aralığını değiştirip, istenilen tarih aralığına göre listeleme yapılması sağlanabilir.

Yapılan değikliklerin listeleme alanına yansıması için Yenile düğmesine tıklanılır. Eğer her değişiklikten sonra Yenile düğmesine tıklanmak istenmiyorsa Otomatik Yenile seçimi yapılarak değişikliklerin otomatik listelemeye yansıtılması sağlanabilir.

bpmyapyenileotoyen

Ekran ilk açıldığında yapılan faaliyet seçimlerinde değişiklik yapılmak istenirse Faaliyet Türleri düğmesine tıklanılır. Faaliyet Türleri düğmesine tıklanıldığında Faaliyet Türü Seçimi erkanı görüntülenir.

bpmyapilacaklarftsecimi

 

Ekranda listelenmiş faaliyetler gerçekleşip gerçekleşmem durumu, atayan bilgisi gibi özelliklere göre ekranda farklı renklerde görüntülenirler.

bpmyapilacaklarfaaliyetler

 

Yapılacaklar ekranında listelenmiş faaliyetlerin belirli özelliklere gruplandırılması yapılabilir. Bunun için ekranın üst kısmında bulunun alana(Gruplamak istediğiniz kolonu buraya sürükleyiniz.) istenilen kolon sürüklenerek bırakılır. Sonrasın da faaliyetler bu özelliği göre gruplandırılır. Örneğin Faaliyet Türü'ne göre gruplandırmak için bu kolon sürüklenip bırakılır.

bpmyapilacaklarkolonsürükle

Sürükleme sonrasında ekranda listelenen faaliyetler bu Faaliyet Türüne göre gruplandırılır.

bpmyapilacaklarkolondansonraekran