Crystal Rapor Ekleri

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom Gusto Olay Yönetimi > Arayüz ve Tanımlar > Olay Tanımları > Eylem Tanımları > E-Posta Eylemi >

Crystal Rapor Ekleri

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Olay Yönetiminde Crystal raporlarını çalıştırabilir çıktısını bir çok formatta alabilir ve oluşan dosyayı e-postaya belge eki olarak ekleyebilirsiniz.  Crystal rapor parametre değeri olarak: kaynak satır verilerini , direkt değerler (özel değer)  veya çalışma zamanını belirleyebilirsiniz.

 

E-posta tanımına Crystal rapor eklemek için e-posta eylem tanımındaki Crystal Rapor Ekleri sayfası kullanılır. Bu sayfada e-posta eyleminde kullanılan raporlar liste olarak belirtilmiştir. Yeni bir rapor eklemek için "Ekle", seçili olanı düzenlemek için "" ve kayıtlı bir rapor tanımını silmek için "Sil" düğmeleri kullanılır.

E-posta Eylemi Crystal Rapor Sayfası

E-posta Eylemi Crystal Rapor Sayfası

 

tog_minusYeni Rapor Ekleme

 

Yeni rapor ekleme işlemi yine bir sihirbaz yardımı ile gerçekleşmektedir. Genel olarak Crystal raporları hakkında  bilgi  veren hoşgeldin sayfasında sihirbazın adımları belirtilmektedir.

 

Hoşgeldin Sayfası

Hoşgeldin Sayfası

 

Diğer sayfalar:

 

Crystal Rapor içeren olay tanımı örneği için tıklayınız.

 

tipbulb Crystal Report Runtime Versiyonu

Olay Yönetimi, Crystal Report Runtime sürümü 11.5.3700.0 dir. Crystal Raporlarının çalışabilmesi için bu sürümün bilgisayarınızda yüklü olması gereklidir. Yükleme paketi kurulum ile birlikte gelmektedir.

Crystal Runtime V11.5.3700.0  sürümün desteklemediği formatları Olay Yönetimi de desteklememektedir.