Serbest İş Emri Oluşturulurken Dinamik Kod Kullanımı

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Dinamik Ürün Tanımları >

Serbest İş Emri Oluşturulurken Dinamik Kod Kullanımı

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Serbest iş emri oluşturulurken, üretim sekmesi altında bulunan “İş Emri“ butonu ile yeni bir iş emri belgesi açılır. exp_collapse

 

İş emri belgesine ait başlık bilgileri doldurulduktan sonra, 'Plan.Ürün Ağacı/Rota' butonu ile planlanan iş emri ekranı açılır. 'Ürün Ağacından Kopyala' butonu ile iş emri oluşturulacak stok veya stoğa ait ürün ağacı seçilir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Ürün ağacında oluşturulan serbest iş emrinde sadece stoklar gelecektir. Planlanan ürün ağacı bilgileri ekranında ürün ve kullanılacak malzemeler için izleme kodu alanlarından dinamik özellikler seçilmelidir. Eğer, aranılan dinamik özellikte stok yok ise stok kodu alanında F4 ekranı kullanılarak “Dinamik Kod Değer Girişi” ekranı açılarak istenilen özelliklerde dinamik özellik oluşturulabilir.

İş emri kaydedilirken yarımamuller için iş emri oluşturmak için kullanıcıya “Yarımamuller için İş Emri Oluşturulmasını İster misiniz?” şeklinde sorulacaktır. Bu kısımda “Evet” diyerek yarımamuller için iş emri oluşturabilirsiniz veya “Hayır” seçeneği ile sadece seçilen stok için iş emri oluşturulabilir.