e-İrsaliye Genel Tanımlamalar

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-İrsaliye > e-İrsaliye Tanımlamaları >

e-İrsaliye Genel Tanımlamalar

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Gusto Sistem Tanımları e-İrsaliye Yenilikleri

 

Likom Gusto ERP yazılımı ile entegre olarak Likom e-İrsaliye Yazılımı’nı kullanmak isteyen Likom Gusto ERP yazılımı kullanıcılarının öncelikle Gusto Sistem tanımları üzerinden ilgili firma seçimini yapıp o firmanın Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde yayınlanan e-İrsaliye kullanıcı listesinde yer alan bir firma olduğunu “e-İrsaliye Kullanıcısı” kutucuğunu işaretleyerek belirtmesi gerekmektedir.

 

e-İrsaliye Genel Tanımlar Ekran Görüntüsü
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Firmanızın e-İrsaliye Kullanıcısı olduğu belirtmek için aşağıdaki işlem adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. “Gusto Sistem Tanımları” butonuna basıldıktan sonra görüntülenen Gusto Sistem Tanımları ekranı ‘Genel Tanımlar’ sekmesinde bulunan “Firmalar” butonuna basılarak firmalar listelenmelidir.

 

Genel Tanımlar Ekran Görüntüsü
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Listelenen firmalardan e-İrsaliye kullanıcısı olduğu belirtilmek istenen firmanın üzerine çift tıklanarak firma bilgileri görüntülenmelidir.

Seçili firmaya ait ‘Firma Bilgileri’ ekranında yer alan kırmızı ile işaretlenmiş olan “E-İrsaliye Kullanıcısı” kutucuğu işaretlenmeli ve ardından “Kaydet” butonuna basılmalıdır.

 Yukarıda belirtilen işlem adımları tamamlandıktan sonra Likom Gusto ERP içerisinden Likom e-İrsaliye Yazılımı’na erişilebilir.

 

Firma Bilgileri Ekran Görüntüsü
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

Birim Tanımları

Likom Gusto ERP üzerindeki ‘Tanımlar’ sekmesinde yer alan “Birim Tanımlar” butonu yardımı ile e-irsaliyelerde zorunlu bir alan olan birimlere ait evrensel kod tanımlamaları yapılabilmektedir.

clip0055

“Birim Tanımlar” butonuna basıldığında birim adı, o birime ait sembol ve evrensel kod karşılıklarının belirtileceği liste görüntülenir.

 

 

clip0053