e-Müstahsil Alış Faturası Yenilikler ve Adımlar

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-Mühtahsil > e-Müstahsil Tanımları >

e-Müstahsil Alış Faturası Yenilikler ve Adımlar

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Alış Faturası e-Müstahsil Makbuzu Yenilikleri

 

Likom Gusto yazılımı ile entegre olarak Likom e-Müstahsil Makbuzu Yazılımı’nı kullanmak isteyen Likom Gusto yazılımı kullanıcılarının Fatura giriş ekranında “Müstahsil Makbuzu” seçeneğini işaretlemesi yeterli olacaktır.

Ek olarak, e-Müstahsil Makbuzu için faturadaki durum bilgileri güncellenmiş olup, mevcut durum seçenekleri aşağıdaki gibidir.

 

e-Müstahsil Makbuzu Olacak: E-Müstahsil Kutusu işaretlenmiş ise yeni girilen alış faturasının durumunda bu ifade görüntülenir.

 

e-Müstahsil  Makbuzu Olmaya Hazır: Oluşturulan fatura için E-Müstahsil

tuşuna basıldığında ve gelen  mesaj onaylandığında alış faturası e-müstahsil makbuzu olmaya hazır hale gelir. Bu aşamada bu ifade görüntülenir.  Bu durumda olan alış faturaları e-müstahsil modlünde de gönderilecek e-müstahsil makbuzu listesinde de görünür.

İstenirse fatura içerisindeki “Oluştur” tuşuna basılarakda e-müstahsil makbuzu oluşturulabilir.

 

e-Müstahsil Makbuzu UBL Oluşturma Hatası: Faturanın içindeki “e-Müstahsil” butonuna basılarak Likom e-Müstahsil Makbuzu Yazılımı’na aktarıldıktan sonra   e-Müstahsil Makbuzu oluşturma işlemi sırasında hata ile karşılaşılmış ise ya da faturanın içindeki “Oluştur” tuşuna basılarak e-müstahsil oluşturma işlemi sırasında herhangi bir hata ile katşılaşılmış ise  faturanın durumu alanında bu ifade görüntülenir.

 

e-Müstahsil Makbuzu UBL Oluşturuldu: Faturanın içindeki “e-Müstahsil” butonuna basılarak Likom e-Müstahsil Makbuzu Yazılımı’na aktarıldıktan sonra   e-Müstahsil Makbuzu oluşturma işlemi başarılı ise ya da faturanın içindeki “Oluştur” tuşuna basılarak e-müstahsil oluşturma işlemi başarılı sonuçlanmış ise faturanın durumu alanında bu ifade görüntülenir.

 

e-Müstahsil Makbuzu İmzalandı: e-Müstahsil Makbuzu oluşturulmuş olan alış faturası, entegratöre gönderildikten sonra imzalı belgesi alınarak veritabanına kaydedildi ise faturanın durumu alanında bu ifade görüntülenir.

 

e-Müstahsil Makbuzu Gönderildi: Oluşturulan e-Müstahsil Makbuzu başarılı bir şekilde entegratöre gönderilmiş ise faturanın durumu alanında bu ifade görüntülenir.

 

e-Müstahsil Makbuzu Gönderimde Hata: Oluşturulup özel entegratöre gönderilmiş olan e-Müstahsil Makbuzu, durum sorgulaması sonucunda herhangi bir sebeple hataya düşmüş ise faturanın durumu alanında bu ifade görüntülenir.

 

e-Müstahsil Makbuzu İptal Edildi: Özel entegratöre başarılı bir şekilde gönderilen e-Müstahsil Makbuzlarının iptali mümkündür. Gönderilen ve ardından iptal edilen e-Müstahsil Makbuzunun durumu alanında bu ifade görüntülenir.

 

 

Alış Faturası “e-Müstahsil" Özelliği
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

 

 

Bu onay mesajında “Yes” tuşuna basılırsa e-Müstahsil Makbuzu oluşturmak için gerekli olan  gösterilen seçenekler  görüntülenir.

 

Alış Faturası Üzerinden e-Müstahsil Makbuzu Oluşturmak için Kullanılacak olan Ekranı
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

 

 e-Müstahsil Makbuzu’nun Fatura Ekranı
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

e-müstahsil Fatura Görüntüsü
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Fatura Altı Kesinti Şablon Tanımı

 

Fatura içerisinde dip toplam alanında bulunan üç noktadan Fatura Altı Kesinti Şablon tanımına ulaşılabilir.E-müstahsil makbuzunda yapılacak vergi, fon ve prim kesintileri bu kolonda belirlenmektedir.

 

Fatura Altı Kesinti Şablon Tanım Ekranı
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın