e-Müstahsil Kullanılacak Müstahsil Makbuzu Görsel Tasarımları

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-Mühtahsil > e-Müstahsil Tanımları >

e-Müstahsil Kullanılacak Müstahsil Makbuzu Görsel Tasarımları

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Görsel Tasarımlar

 

Görsel Tasarımlar grubunda yapılabilecek işlemler aşağıdaki gibidir.

 

Görsel Müstahsil Tasarımı
Kullanılacak Müstahsil Görsel Tasarımları

 

clip0493

 

Genel Tanımlar Sekmesi Görsel Tasarımlar Grubu

 

‘Görsel Tasarımlar’ grubunda yer alan başlıklara ve bu başlıklar altında yapılabilecek işlemler ilgili başlıklar altında detaylı olarak tarafınıza aktarılmıştır.

2.2.4.1. Görsel Müstahsil Tasarımı

‘Genel Tanımlar’ sekmesi ‘Genel Tanımları’ grubu altında yer alan ‘Görsel Müstahsil Tasarımı’ fonksiyonu ile Likom e-Müstahsil Makbuzu Yazılımı ile oluşturulan e-Müstahsil Makbuzu görünümünde istenilen değişikliğin yapılması mümkün hale getirilmiştir. ‘Görsel Müstahsil Tasarımı’ butonuna basıldığında kayıtlı Müstahsil tasarımları listenmektedir (Şekil-33).

Görsel fatura tasarımı iki farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan ilki temel fatura tasarımı olup görsel fatura tasarım ekranında yer alan özellikler görsel araçlar kullanılarak değiştirilebilmektedir. İkinci görsel müstahsil tasarımı seçeneği gelişmiş müstahsil tasarımı olup bu seçimi yaparak e-Müstahsil Makbuzlarının görünümünü HTML kodunda yapacağınız değişiklikler ile düzenleyebilirsiniz.

 

clip0494

 

 

Mevcut bir e-Müstahsil Makbuzu görsel tasarımını güncellemek için ‘Aç’ butonu kullanılarak görsel tasarım açılır ve istenen değişiklikler yapıldıktan sonra ‘Kaydet’ butonuna basılır.

e-Müstahsil Makbuzu Görsel Tasarım Ekranı
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

 

‘Tasarım Türü’ seçimi yardımı ile fatura görseli üzerinde hazır temalar kullanılarak, basit tasarım seçenekeleri ya da gelişmiş tasarım seçenekleri kullanılarak değişiklikler yapılabilmektedir.

 

 

Kullanılacak Müstahsil Makbuzu Görsel Tasarımları

 

Müşteri-Müstahsil Görsel Tasarım Eşlemeleri ekranı, müşterilere gönderilecek olan e-Müstahsil Makbuzlarının hangi müşteri için hangi görsel müstahsil tasarımı kullanılarak oluşturulacağının belirtildiği tanımlama ekranıdır (Şekil-35).

 

Eğer bir müşteri, herhangi bir görsel tasarım ile eşlenmemiş ise bu müşteri için varsayılan görsel olarak belirtilmiş olan görsel müstahsil tasarımı kullanılır. Bu nedenle bir müşteri için görsel müstahsil tasarımı eşlemesi yapılmayacak olsa bile ‘Varsayılan Müstahsil Tasarımı’ seçimi yapılmalı ve ardından “Kaydet” butonuna basılarak varsayılan görsel müstahsil tasarımı kaydı tamamlanmalıdır.

 

Müşteri-Müstahsil Görsel Tasarım Eşleme Ekranı
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Müşteri-Müstahsil görsel tasarım eşlemesi yapmak için ‘Müşteri-Müstahsil Görsel Tasarım Eşlemeleri’ ekranında yer alan ‘Müşteri Kodu’ alanından müşteri seçimi yapılır. Müşteri seçimi yapıldıktan sonra bu müşteriye gidecek olan e-Müstahsil Makbuzları için kullanılacak olan e-Müstahsil Makbuzu  görsel tasarımının hangi fatura serisi için geçerli olduğu ‘Fatura Serisi’ alanı kullanılarak belirtilir. Seçili müşteri ve fatura serisi için hangi e-Müstahsil Makbuzu görsel tasarımının da kullanılacağı belirlendikten sonra ‘Kaydet’ butonuna basılarak müşteri-fatura görsel tasarım eşleme işlemi tamamlanır.