e-Müstahsil Giden Şablon Tanımları

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-Mühtahsil > e-Müstahsil Tanımları >

e-Müstahsil Giden Şablon Tanımları

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Giden Şablon Tanımları

 

Giden Şablon Tanımları grubunda yapılabilecek işlemler aşağıdaki gibidir.

 

Giden Müstahsil Şablonları
Giden Müstahsil Veri Kaynakları
Giden Müstahsi Şablon Eşlemesi

 

 

‘Giden Şablon Tanımları’ grubunda yer alan başlıklara ve bu başlıklar altında yapılabilecek işlemler ilgili başlıklar altında detaylı olarak tarafınıza aktarılmıştır.

2.2.3.1. Giden Şablonda Tanımları

 

Müstahsil şablonları, e-Müstahsil Makbuzu için gerekli olan verilerin hangi kaynak alandan alınacağının tanımlandığı ve tanımlı şablonların listelendiği ekrandır.

 

Eğer herhangi bir şablon tanımı yapılmaz ise oluşturulacak olan e-Müstahsil Makbuzu için varsayılan standart şablon kullanılır.

 

Müstahsil makbuzu şablonları butonuna basıldığında  daha önce tanımlanmış olan şablonlar listelenir (Şekil - 25) .

 

Müstahsil Şablonları Listesi
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Listede şablonun adı, hangi senaryo için kullanılacağı, aktiflik durumu, geçerlilik durumu, oluşturulma/değiştirilme tarihi ve oluşturan/değiştiren kullanıcı bilgileri yer almaktadır.

 

Yeni bir şablon tanımlamak için Müstahsil Şablon Tanımları ekranında yer alan “Yeni Şablon” butonuna basılır. Yeni şablon tanımı yapılır iken öncelikle şablonun adı belirlenir. Tanımlanan şablonun oluşturulacak olan e-Müstahsil Makbuzlarında kullanılması isteniyor ise geçerli ve aktif seçeneklerinin işaretlenmesi gerekmektedir. Geçerlilik ve aktiflik durumu belirtilememiş ise e-Müstahsil Makbuzu oluşturma işlemi sırasında sistem tarafından oluşturulacak olan standart şablon kullanılır.

 

 

Yeni e-Müstahsil Şablonu Oluşturma Ekranı
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Zorunlu seçeneği işaretli olan alanlara ait değerlerin belirtilmesi zorunludur. Zorunlu olan alanlardan değeri belirtilmemiş olanlar var iken şablon kaydedilmek istenir ise kullanıcı uyarılır.

 

‘Fatura Veri Kaynağı’ alanından, “Standart Alanları Eşle” butonuna basıldığında hangi fatura veri kaynağına ait standart bilgilerin kullanılacağının seçimi yapılır (Şekil-27). Kaynak alan türleri ve kullanım şekilleriyle ilgili detaylı bilgi Likom e-Fatura Yazılımı kullanım kılavuzunda yer aldığından ve Likom e-Müstahsil Makbuzu Yazılımı’ndaki kaynak alan türleri de e-Fatura’daki ile aynı olduğundan, kaynak alan türleri ve kullanımları ile ilgili detaylı bilgiye Likom e-Fatura Yazılımı Kullanım Kılavuzu’ndan erişilebilir.