e-Müstahsil Müşteri/Seri için Numara Eşlemeleri

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-Mühtahsil > e-Müstahsil Tanımları >

e-Müstahsil Müşteri/Seri için Numara Eşlemeleri

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Müşteri/Seri için Numara Eşlemeleri

 

‘e-Müstahsil  Makbuzu Tanımları’ sekmesi altında ‘e-Müstahsil Makbuzu Numaraları’ grubunda yer alan Müşteri/Seri için Numara Eşlemeleri seçeneği ile sistemde tanımlı olan e-Müstahsil Makbuzu kodları ile müşteriler arasında eşleme yapılmasına olanak sağlanmıştır. ‘Müşteri/Seri için Numara Eşlemeleri’ ekranı yardımı ile oluşturulacak olan e-Müstahsil Makbuzu hangi müşteriye ait hangi müstahsil serisi için hangi kodun kullanılacağı belirlenebilmektedir (Şekil-23). Müşteri ve numara kodu eşlenmeyecek olsa bile ‘Varsayılan Numara Kodu’ seçimi yapıldıktan sonra yapılan işlem “Kaydet” butonuna basılarak kaydedilmelidir.

 

e-Müstahsil Makbuzu oluşturulur iken seçili müşteriye ait e-Müstahsil Makbuzu numara kodu aşağıdaki sıraya göre kontrol edilerek tespit edilmektedir.

 

 

1.Müşteri(Cari) ve Müstahsil Serisi
2.Müşteri(Cari)
3.Müstahsil Serisi
4.Standart/Varsayılan Numara Kodu

 

Müşteri-Fatura Numarası Eşleme Listesi
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın

 

 

Müşteri-fatura numara eşlemesi yapmak için ‘Müşteri-Fatura Numarası Eşlemeleri’ ekranında yer alan ‘Müşteri Kodu’ alanından müşteri seçimi yapılır. Müşteri seçimi yapıldıktan sonra bu müşteriye gidecek olan e-Müstahsil Makbuzu için kullanılacak olan e-Müstahsil Makbuzu numara kodunun hangi alış faturası serisi için geçerli olduğu ‘Fatura Serisi’ alanı kullanılarak belirtilir. Seçili müşteri ve alış faturası serisi için hangi e-Müstahsil Makbuzu numara kodunu kullanılacağı da belirlendikten sonra ‘Kaydet’ butonuna basılarak müşteri-Müstahsil Makbuzu numarası eşleme işlemi tamamlanır.