Firma Bilgileri Tanımı

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-Arşiv Fatura > Likom e-Arşiv Fatura Yazılımı > Likom e-Arşiv Fatura Yazılımı Genel Tanımlar >

Firma Bilgileri Tanımı

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

2.2.1.2. Firma Bilgileri

Oluşturulacak olan e-Arşiv Faturalarda yer alacak firmaya ait bilgilerin tanımlaması “Firma Bilgileri” ekranı aracılığıyla yapılır (Şekil-15).

e-Arşiv Fatura Lisans aktivasyonu Firma Bilgileri ekranında yapılmakta olup, her bir firma için bir adet Likom e-Arşiv Fatura Yazılımı lisansına ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Lisans aktivasyonu yapılmadan önce VKN/TCKN bilgisinin belirtilmesi zorunludur. Firmaya ait VKN/TCKN belirtildikten sonra “Lisansı Aktive Et” butonuna basılır ve belirtilen bilgilerin doğruluğundan emin iseniz ekranda yer alan kutucuğa “Evet İstiyorum” yazılarak aktivasyon tamamlanır.

Genel Bilgiler sekmesi altında ‘Türü’,’Ünvanı’, ‘Vergi Numarası’ ve ‘Vergi Dairesi’ alanları bulunmaktadır. Türü ‘Kurum’ olan firmaların ‘Ünvanı’ adlı alana kurum unvanlarını şirket türünü de belirtecek şekilde (A.Ş, LTD.ŞTİ, KOOP.) yazmaları gerekmektedir. Genel Bilgiler başlığı altında yer alan alanlardan ‘Ünvanı’ ve seçimi yapılan türe göre ‘T.C. No’ ve ‘Vergi Numarası’ alanlarının doldurulması zorunludur.

 

earsiv_aktivasyon

Şekil – 15: Firma/Kullanıcı Bilgileri Tanımlama Ekranı

 

Adres Bilgileri sekmesi altında yer alan alanlardan ise ‘Şehir’ ve ‘Ülke’ alanlarının doldurulması zorunludur.

Eğer tanımı yapılacak olan firma şahsa ait ise “Türü” alanından tür seçimi yapılırken ‘Şahıs’ seçeneği işaretlenmelidir. Şahıs seçimi yapıldığı takdirde T.C. Kimlik No, Adı ve Soyadı adı ile görüntülenecek alanların uygun verilerle doldurulması zorunludur.