Satış İade Faturaları Listesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Finans Yönetimi > Finans Listeler > Fatura Listeleri >

Satış İade Faturaları Listesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

 

Likom Gusto ERP Yazılımında Satış iade Faturası Listesine ulaşmak için F.Ödeme veya F.Tahsilat modülü altında Finans Listeleri altından, Fatura sekmesinden Satış iade Faturalarına tıklamak gerekir.

 

exp_collapse

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusBaşlık Bilgileri

liste29

Fatura Türü: Listelenecek olan faturaların türünün seçildiği alandır. Satış iade Faturalarına girildiğinden dolayı otomatik olarak türü Satış iade olarak gelir ama değiştirilebilir.

Cari Türü: Listelenecek faturaların Cari türlerinin seçildiği alandır. Tüm Cariler görüldüğü gibi, tek cari, tek kasa, tek banka gibi seçenekler seçilebilir. Tüm Cariler dışında seçilen Cari Türlerinde hemen yanındaki Kodu ve Adı alanları aktif hale gelir.

Seçim: Listelenecek faturaların serilerinin Tüm seriler veya Tek seri olmasının belirlendiği alandır. Tek Seri seçilmesi halinde yanındaki seri seçme alanı aktif hale gelir.

Kodu: Cari Türünün Tüm Hesaplar dışında bir şey seçilesiyle aktif hale gelir. Seçilecek olan kart türünün kodu seçilir.Seçildikten sonra Adı bölümü otomatik olarak dolar.

Adı: Cari Türünün Tüm Hesaplar dışında bir şey seçilmesiyle aktif hale gelir. Seçilecek olan kart türünün adı seçilir. Seçildikten sonra Kodu bölümü otomatik olarak dolar.

Sözleşme: Listelenmesi istenen faturalara bağlı bir sözleşme varsa seçilebilir.

 

tog_minusArama Kriterleri

liste5

Tarih: Listelenecek olan Satış iade Faturalarının tarih aralığını belirlemek için kullanılır. İlk kutu başlangıç, ikinci kutu bitiş tarihidir. Aynı görev için hemen yanındaki sürgülü çubuk da kullanılabilir.

Tutar: Listelenecek alış faturalarının döviz türlerine göre aratılmasını sağlar. Yerel Para Birimi, Hareket Döviz, Hesap Dövizi veya Sistem Dövizi olarak aranmasını sağlar.

 

tog_minusGenel İşlemler

liste10

Yeni Fatura: Yeni bir satış iade faturası ekranına kısayol olarak kullanılır.

Faturası düzelt: Listelenen faturalardan seçili olan faturanın ekranına götürür. Fatura üzerinde gerekli değiştirmeler yapılabilinir.

Ek Bilgiler: Kullanıcıyı fatura ek bilgiler ekranına götürür.

Gönder: Satış iade Faturası ekranına bağlanmış olan raporlar görülebileceği gibi, bu raporların önizlemesi, raporun yazdırılması ve ekrana yeni rapor tanımlama işlemleri de Gönder butonu aracılığı ile yapılabilmektedir.

Yenile: Seçilen arama kriterlerine göre ve başlık bilgilerine göre listenin yenilenmesini sağlar.

Diğer Kriterler: Başlık bilgileri ve arama kriterleri dışında listenin sıralanmasına etkili kriterlerin seçildiği alandır.