Şablon Oluşturma

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom Gusto Dinamik İzleme Yazılımı > Kullanım Şekli >

Şablon Oluşturma

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Likom Gusto ERP Yazılımında bir dinamik izleme listesini şablon olarak kaydetmek için öncelikle listeler ekranına gelip istenilen değişiklikler ve ayarlamalar yapılmalıdır.  Aşağıda koşula göre renklendirilmiş bir satış faturası listesi örneği bulunmaktadır.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Gelen listelerde sol üst köşeye sağ tıklanarak bir menü açıklası sağlanır ve lisede yapılan değişiklikler Şablon olarak kaydedilmek isteniyorsa "Şablon olarak kaydet" butonuna tıklanır.

giza74

Gelen ekranda isteniyorsa yeni şablon oluşturulur isteniyorsa da kayıtlı bir şablon ismi seçilebilir. Yeni şablon oluşturmak için ilk bölüme yeni şablonun ismi girilmelidir. Eski şablonun üstüne kayıt yapılmak isteniyorsa da ikinci sırada olan kayıtlı şablon seçeneği seçilip kaydedilmek istenen şablon seçilmelidir.

Ayrıca tüm kullanıcılar için ortak şablon olarak kullanılması isteniyorsa üçüncü sırada bulunan tüm kullanıcılar için ortak şablon seçeneği işaretlenmeli, liste açıldığında direk o şablonda gelmesi isteniyorsa varsayılan seçeneği işaretlenmelidir.

giza78

Kaydedilen şablon açılmak istendiğinde tekrar sol üst köşeye sağ tıklanarak şablonun seçeneklerine göre Tanımlı Şablonlara veya Ortak Şablonlara gelinip istenilen şablon seçilebilir.

giza79