Gusto Arayüzü ve Ribbon Bar Kullanımı

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Genel Özellikler >

Gusto Arayüzü ve Ribbon Bar Kullanımı

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Gusto ERP bölümü ise, Gusto Sistem’den tanımlanacak gruplar ve verilecek yetkiler ölçüsünde bütün kullanıcılara açıktır. Hangi menülerde, hangi grupların çalışabileceği verilen yetkilerle sağlanır. Örneğin muhasebe departmanındaki kullanıcıların stok, cari vb alanlara bilgi girişi yapmaları ya da bu bilgileri görmeleri yetki tanımlarıyla önlenir. Böylelikle yönetimin istediği ölçüde bir bilgi güvenliği sağlanır.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

Gusto Menüler

Likom Gusto’da görselliğiyle ön plana çıkan menülerde, kullanıcılar aradıkları ekranı simgeleyen ikonlardan kolaylıkla bulabilirler. Gusto ekran çözünürlüğü, 1024x768 ideal olarak ayarlanmıştır. Diğer çözünürlüklerde ve ekran görüntüsünün değiştirilmesi durumunda menüler kendi boyutlarını düzenler hale getirilmiştir.

 

tog_minusRibbon Bar Kullanımı

Ribbon Bar adıyla anılan menüler en sağında bulunan Ribbon Menüsü’nü Küçült butonuna tıklayarak menülerin ikonlarını kaldırıp sadece çalışacağınız modüllerin menülerini görebilirsiniz. Bu sayede daha geniş çalışma alanı sağlayabilirsiniz.

 

genelöz

 

Ribbon Küçült’e basıldığında ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olur.

clip0011gen

 

Ribbon Barı yeniden görünür hale getirmek için Ribbon Küçült butonunun yanındaki check kaldırılmalıdır.

clip1090

 

Hızlı Erişim Çubuğu Ribbon'un altında olsun seçeneği;

clip0015hızlıerişimçubuk

Hızlı Erişim Çubuğu Ribbon'un altında olsun'a tıklanıldığında çubuk eklenir ve  ekran görüntüsü aşağıda ki gibi olur.

clip0015hızlıerişimçubukeklendi

Ribbon Bar üzerinde iken Hızlı Erişim Çubuğunda olması istenilen  ilgili hareketler,kartlar yada alt menünün tüm elamanlarıyla tamamı  üzerinde iken sağ click yapılıp Hızlı Erişim Araç Çubuğuna Ekle’e basılarak eklenebilir.

clip0015hızlıerişemikonekle

Hızlı erişim çubuğuna Mahsup Fişi oluşturma hareketi ve Kartlar menüsü aşağıda görüldüğü gibi eklendi.

clip0015heçeklendi           clip0015kartlareklenmiş

Hızlı Erişim Çubuğu üzerinde iken Hızlı Erişim Araç Çubuğundan Çıkar’a tıklanarak çıkarılabilir aynı şekilde çıkarılmak istenen kartlar yada hareketin üzerinde sağ click yapılarak daha önceden eklenmiş ise çıkartma işlemi yapılabilir.

clip0015heççıkar       clip0015heççıkar2

 

tog_minusAraç Çubuğu

Likom Gusto ERP Yazılımı’nda menüler modül bazında yapılandırılmıştır. Kullanıcılar, ilgili modüle ait menüde Kartlar, Hareketler, Listeler ve Listeler bölümlerinde gruplandırılmış ikonları kullanarak işlemlerini çok daha verimli ve kısa zamanda yapabileceklerdir. Her kullanıcı görev tanımı doğrultusunda kendi menüsünü kullanabilecek, gün içinde tüm işlemlerini ilgili menüden yapabilecektir. Örneğin, Muhasebe bölümü Gusto ERP Yazılımı’nda üst menülerden Muhasebe alanına girdiğinde kendi bölümü ile ilgili işlemlere rahatlıkla ulaşabilecektir.

clip0015muhasebemodülüörn

Kısayollar:

Kartlar, Hareketler, Listeler ve Temalar bölümlerindeki kısa yollar yardımıyla ulaşılmak istenilen  ilgili işleme ulaşılabilir.

clip0015kısayollar

 

tog_minusGusto Açık Pencere Sekmeleri

Gusto’nun yenilenen arayüzlerinin büyüsüne kapılıp açtığınız her pencere, pencereler sekmesinde listelenmektedir. Açılan her pencere ekranın ismi ile barda yer almakta ve açık pencereler için kolay erişim imkanı sunmaktadır. Örneğin Muhasebe Modülünden Listeler menüsünde bulunan Yevmiye Fiş Listesi ikonuna tıklanıldığında aşağıda ki ekran görüntüsüne ulaşılır.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusGusto Temalar

Kişiselleştirilen temalardan tema seçimiyle Gusto arayüz rengi değiştirilebilir. Gusto’yu renklendirmek için Gusto ekranında bulunan Gusto Logo(G) alanına tıklanıldığında gelen genel menüden Temalar sekmesine gidilir ve burada tanımlanmış arayüzlerden istenilen seçilebilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.