Modül Öndeğerleri Belirleme

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Genel Özellikler >

Modül Öndeğerleri Belirleme

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Öndeğerleri belirlemek, seçmek ve listelemek için "Öndeğer Tanımları" ekranı kullanılır. Bu ekrana ulaşmak için Likom Gusto ERP programında Gusto ikonuna tıklanıp, Tanımlar sekmesinden Öndeğer Tanımları düğmesine basılmalıdır.exp_collapse   exp_collapse

 

Öndeğer Tanımları düğmesine tıklandığında aşağıdaki görüntü ekrana gelecektir:

 

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Ekranın başlık kısmında "Bul" çubuğu ve "Temizle" düğmesi bulunmaktadır. "Bul" çubuğu ekranda listelenmiş olan öndeğerlerin içinden, herhangi bir kelimeyi veya kelimenin içinde geçtiği öndeğeri bulmak için kullanılır.  Bu alana bir veya birden fazla kelime yazılabilir. Tek bir kelime aranıyorsa, ekrandaki tüm kolonlarda ve satırlarda bu kelime aranır. Kelime grubu yazılması durumunda ise, arama çubuğu yazılan tüm kelimeleri aynı anda içeren satırların tamamını kolon ayırt etmeksizin tarar. Aşağıdaki ekran görüntüsü bu durumu örneklemektedir:

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Görüldüğü üzere aranan kelime veya kelime grupları sarı renk ile işaretlenmiştir. Bu özellik aranan kelimenin tespitini kolaylaştırmak içindir, herhangi bir işlevi yoktur.

Bunun yanında, "Bul" çubuğu yanında bulunan ok işareti ise arama geçmişini listeler. Daha önce aranmış olan kelime/kelimeler buradan görülebilir, yeniden aramak için seçilebilir.

 

gnlöndbul

 

"Temizle" düğmesi ise "Bul" çubuğuna yazılan kelime/kelimelerin silinmesi için kullanılır.

 

Ekranın sağ alt kısmında bulunan "Yazdır", "Kaydet" ve "Kapat" düğmeleri ise Öndeğer Tanımları ekranını yazdırmaya, üzerinde yapılan değişiklikleri kaydetmeye ve ekranı kapatmaya yarar.