E-Bildirge

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  İnsan Kaynakları Yönetimi > İnsan Kaynakları Hareketler >

E-Bildirge

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

E-Bildirge, işverenlerin, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portaldır.  E-Bildirge'ye İnsan Kaynakları Hareketler tabından ulaşılır. exp_collapse

 

Sayfadaki başlıklar şöyle: E-bildirge Hakkında İşverenlere Yönelik Bilgiler , E-bildirge Başvuru Formları Temini, E-bildirge Teknik Bilgiler, E-bildirge Aylık Prim ve Hizmet Belgesi, E-bildirge İçin XML Dosya Hazırlama Hata Ayıklama Kılavuzu, E-bildirge Kullanım Kılavuzu, E-bildirge Soru ve Cevaplar, Aylık Prim ve Hizmet Belgesi, e-Bildirge Uygulaması ve Servislerin Yeniden Yapılandırılması (06.04.2004 Tarih 16-313 Ek Sayılı Genelge), E-bildirge Tebliği, E-bildirge Başvuru Vekaletname Örneği, Aylık Prim Hizmet Belgesi Örneği, Aylık Prim Hizmet Belgesi Devam Sayfası Örneği, Sigortalı Tekrar İşe Giriş Bildirgelerinin İnternet Ortamında Verilmesine İlişkin Kullanım Kılavuzu.

 

E-Bildirge İşyeri Şifre Tanım Ekranı

İnsan Kaynakları Modülü Yasal tanımlar Menüsünün işyerleri tabında işyeri seçilir ve değiştir butonuna tıklandıktan sonra gelen ekrandan “E-Bildirge Şifre Girişi” butonu tıklanarak aşağıdaki şifre ekranı açılır. Buradan kullanıcı bilgileri girilerek kaydedilir. Bilgilerin doğrulunu test etmek için Bağlantı Test Et butonu tıklanarak Şekil 2’deki gibi bağlantı test edilebilir.

 

clip1674

Şekil 1: E-Bildirge İşyeri Şifre Tanım Ekranı

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.