Kriter Şablonları

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom Gusto Dinamik İzleme Yazılımı > Kullanım Şekli >

Kriter Şablonları

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Likom Gusto ERP yazılımında bir dinamik izleme penceresinde kullanılan kriterler, şablon olarak kaydedilebilmektedir. Şablon olarak kaydedilebilen kriterler tekrar şablon seçilerek ilgili dinamik izleme listesine uygulanabilmektedir.

 

Kriterler aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretli olan alandan şablon olarak kaydedilebilmektedir,

 

Kriter_Sablonlari_1

 

Yeni Şablon; Seçilmiş olan kriter değerlerini saklayan yeni şablon, yeni şablon butonu ile açılan ekrandan kaydedilir. Yeni şablon butonuna tıklandığında aşağıdaki pencere açılır. Eklenecek şablon diğer kullanıcılar içinde kullanılacaksa tüm kullanıcılar için ortak şablon seçeneğinin seçilmesi gerekir.

 

Kriter_Sablonlari_2

 

Şablona Kaydet; Seçilmiş olan şablon üzerinden kriterlerde yapılan değişiklikler şablona kaydet seçeneği ile değiştirilebilmektedir.

 

Aşağıdaki ekran görnütüsünde ki gibi kaydedilmiş şablon seçilerek kriter parametrelerine yansıtılması ve şablon kriterlerine göre dinamik izlemenin alınabilmesi sağlanmaktadır. Üç nokta butonu ile açılan pencereden şablon adı ve tüm kullanıcılar için ortak şablon seçeneği değiştirilebilmektedir. Çarpı butonu ile ise şablon silinebilmektedir.

 

Kriter_Parametreleri_3

 

Dinamik izleme listesi alındıktan sonra listenin sağ alt tarafında bulunan kriterler butonuna bağlı, Varsayılan Kriterlerle Yükle (Dinamik izleme kriterinde belirlenmiş olan varsayılan değerler yüklenir.) ve Son Kullanılan Kriterlerle Yükle (Dinamik izleme listesinin son alındığı kriter değerleri yüklenir.) ile dinamik izleme listesine kriter belirtilebilir.

 

Kriter_Parametreleri_4