Yevmiye Fişi Listesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Genel Muhasebe >

Yevmiye Fişi Listesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Yevmiye fişlerinin izlenmesini sağlayan listedir. Yevmiye fiş listesi, Gusto ERP Yazılımı'nda Muhasebe modülünde listeler bölümünde yer alır. exp_collapse

Yevmiye fiş listesinde izlenebilen yevmiye fişlerine ait fiş tarihi, seri, fiş no, yevmiye no, fiş tipi, şekli, fişe ait açıklama,  borç ve alacak toplamı, borç ve alacak bakiyeleri, borç ve alacak tutarının sistem dövizi cinsinden karşılıkları bulunmaktadır.  Bu bilgiler ile yevmiye fişlerine ait temel bilgiler listeden izlenebilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

tog_minusYevmiye Fiş Listesi Ekran Özellikleri

Yevmiye fiş listesi ekranında listelenen yevmiye fişleri satırda üzerine çift tıklandığında yevmiye fişin belgesi açılacaktır.  Yine fiş ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılacaksa ekranda bulunan “Fiş Düzelt” butonu ile de fişe erişilebilir.

Fiş Ek Bilgileri” butonu ile de satırda üzerinde bulunulan fişe ait ek bilgiler penceresi açılmaktadır. Buradan fişe ait ek bilgiler girilebilir, değiştirilebilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Yevmiye Fiş Listesi üzerinde yeni yevmiye fişi oluşturulabilmektedir; “Yeni Fiş” butonu ile Kapanış, Açılış, Tahsil, Tediye, Düzeltme ve Mahsup fişi seçeneklerinden biri seçilerek boş yevmiye fiş ekranı açılmakta ve bu kısayol ile kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır.

Yevmiye No Sırala” butonuna tıklandığında aşağıdaki pencere açılmaktadır. Bu ekran aracılığı ile yevmiye no sıralaması yapılabilmektedir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Yevmiye Numarası Sorgulama ekranında Başlangıç bölümünde yevmiye numarası sıralamanın nereden itibaren yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler girilmektedir.

 

clip0500

 

Burada “İlk Fişten Başla” seçeneği seçildiğinde yevmiye numarası sıralama işlemine ilk yevmiye fişinden itibaren başlanılacaktır. “Verilen Yevmiye Numarasından başla” seçeneği ile de kullanıcının elle verdiği yevmiye numarasından itibaren sıralama yapılacaktır. “Verilen Tarihten Başla” seçeneği ile istenilen bir tarihten itibaren yevmiye numarası sıralama işlemi yapılacaktır, eğer burada “Tarihte Bitir” seçeneği seçilir ise seçilen tarihe kadar seçilen tarihe kadar ki yevmiye numaralarını sıralama işlemi yapacaktır.

Sıralama Bölümünde ise “Önce Tarih, sonra Fiş No’suna göre sırala” veya “Önce Tarih, sonra Giriş Sırasına göre sırala” seçeneklerinden sıralama kriteri seçilir. Eğer herhangi bir fiş türüne öncelik verilmek isteniyorsa burada da “Fiş Türü Önceliği” seçeneklerinden seçim yapılabilmektedir.

clip0501

 

Sırala” butonu ile sıralama işlemine başlanılır. “Fiş ve Yevmiye Numaralarını Eşitle” butonu ile de eşitleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

tog_minusYevmiye Fiş Listesi Arama Kriterleri

Tarih: Tarih arama seçeneği ile istenilen tarih elle girilerek yada tarih kutucuğunun yanında bulunan tarih seçim combosundan istenilen aralık seçilerek listeleme yapılabilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Yenile : Bu buton ile ekrandaki veriler yeniden çağrılmaktadır.

Diğer Kriterler butonu ile açılan pencerede ek bilgilere göre arama kriterleri açılacaktır.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Burada açılan penceredeki kriterler ile Yevmiye Fiş Listesi’ne kullanıcının yaptığı seçimler doğrultusunda listeleme yapılması sağlanır.

“Gönder” butonu ile de bu ekrana bağlanmış olan raporları görebilir, rapor önizleme yapabilir ve rapor yazdırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

tog_minusYevmiye Fiş Listesi Listeleme Kriterleri

 

Tip: Tip kriteri combosuna girildiğinde yevmiye fiş listesine yevmiye fişinin tipine göre listeleme yaptırılabilmektedir.

 

clip0508

 

Şekil : Şekil seneği ile fiş şekline göre listeleme yapılabilmektedir. Yalnızca normal fişler, ya da sadece açılış yada sadece kapanış fişleri listeletilebileceği gibi Tümü seçeneği sayesinde de tüm fişlerin ekrana yansıması sağlanmaktadır.

 

clip0509

 

Fiş No/ Yevmiye No : Bu seçenek ile yalnızca aranılan fişin numarası yada aranılan fişlerin numara aralıkları verilerek liste filtrelenebilmektedir.

 

clip0510

 

Bakiye Durumu : Bu seçenek ile yevmiye fişlerinin bakiye durumuna göre seçilen kriterlere göre listelenmesi sağlanmaktadır. Örneğin “Borç Bakiyesi” seçeneği seçilir ise yalnızca borç bakiyesi veren yevmiye fişleri listelenecektir.

 

clip0512