Not Adları

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Genel Özellikler > Kart ve Hareketlerde Kullanılan Ek Bilgiler >

Not Adları

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Gusto Sistem’den tanımlanan notlar, ilgili kartla ilişkilendirilmek istenildiğinde bu sekmeden girilebilir. Kartların tümünde, her karta en fazla 5 ayrı not bağlanabilir. Bu notların içerikleri daha önceden Gusto Sistem’de tanımlanarak, Likom Gusto’da kartla ilişkilendirilebilir ya da bu alanda tamamen içeriği değiştirilerek kaydedilebilir. Bunun yanı sıra, Gusto Sistem’de sadece adları tanımlanarak içerikleri Likom Gusto’da belirlenebilir.

Örneğin, standart sözleşme metni kullanan kullanıcı, Gusto Sistem’den bu metnin içeriğini tanımladığında, Kartlar’ın Notlar sekmesinde “Sözleşme Metni” yazısının “Varsayılan” kolonunda “Var” yazısı görüntülenir. İstenildiği taktirde, “Varsayılanı Al” düğmesine tıklanarak ilgili sözleşme metni kartla ilişkilendirilebilir ya da üzerinde değişiklik yapılarak son durumu ile karta eklenebilir. Gusto Sistem’de içeriği tanımlanmamış notların, Likom Gusto’da sadece adı görüntülenir, varsayılan kolonu boş gelir. Likom Gusto’da kullanıcı bu notu seçerek, içerik tanımını yapabilir. Yukarıdaki örnekte anlatılan sözleşme metninin içeriği Gusto Sistem’de tanımlanmamış olabilir. Bu durumda, bu ad seçilerek içerik tanımı yapılabilir.

Kartın notlar sekmesine herhangi bir not kaydedilmediğinde, not adının sol tarafında bulunan ikonun üzeri boş olarak görünür. Not tanımı yapılarak ya da varsayılan aktarılarak herhangi bir not kartla ilişkilendirildiğinde, ikonunun üzerinde çizgiler görünür ve bu karta not tanımının yapıldığı anlaşılabilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusNot Adları Nasıl Tanımlanır?

Not Adları oluşturulması için öncelikle Yetkili kullanıcı tarafından GustoSistem'e giriş yapılması gerekir. Gusto Logosuna tıklanılır. Tanımlar sekmesinden Gusto Sistem Tanımlarına tıklanılır.exp_collapse

Açılan Gusto Sistem Tanımları ekranında Gusto Logosuna tıklanarak Firma Dönem seçilir.

Firmaya Bağlı Tanımlar > Not Adları menüsünden tanımlama yapılır.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Modül : İlgili modül seçimi yapılır.

Tür : Başlık, Hareket satırı veya modülle ilişkili kart için tanımlama yapılması sağlanır.

clip0161

Alan Yetkileri butonu ile ilgili not adı tanımını hareketlerde kullanılabilmesi için ilgili kullanıcı yetki gruplarına yetki verilmesi sağlanır.