SGK İşe Giriş Bildirgesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  İnsan Kaynakları Yönetimi > İnsan Kaynakları Hareketler > E-Bildirge >

SGK İşe Giriş Bildirgesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

SGK https://uyg.sgk.gov.tr/SigortaliTescil/amp/loginldap web sitesi adresinden personel işe giriş çıkış işlemlerinin internet üzerinden tek tuşla yapılabilmesi için hazırlanmıştır.

Personel seçimi yapıldıktan sonra personelin bağlı olduğu işyerleri listelenir ve personelin işe giriş tarihi ve kimlik numarası aşağıdaki alanlara yazılır. Listelenen işyerlerinden istenilen işyeri seçilerek personelin işe giriş bildirgeleri için yapılacak işlemler için hazır olunmuş olur.

clip1676

 

İşe Giriş Bildirgesi Butonu: “İşe Giriş Bildirgesi” butonuna tıklandığında  buradaki bilgiler, Gusto personel kartındaki bilgilere göre otomatik doldurulur.

Bu ekranın alt kısımdaki butonlardan “Sigortalı Bilgilerini Yükle” butonu tıklandığında ekranda herhangi bir değişiklik varsa bilgiler sıfırlanır ve personel kartındaki bilgilere göre tekrar yüklenir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

İşe Giriş Bildirgesi Güncelle Butonu: Bu ekran sigortalının SGK’da kayıtlı verilerine göre ilk açılışta yüklenir. Kullanıcı bu bilgileri değiştirmek için ekranın alt kısımdaki butonlardan “Sigortalı İşyeri Bilgilerini Yükle” butonunu tıklandığında işyeri bilgileri Gusto işyeri bilgilerine göre otomatik yüklenir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

İşe Giriş Bildirgesi Görüntüleme Veya İptal Etme Butonları: ”İşe Giriş Bildirgesi Görüntüle” butonu tıklandığında sigortalıya ait kimlik ve adres bilgilerinin, Sosyal güvenlik bilgilerinin, İşyeri bilgilerinin ve Beyan ve Taahhüt bilgilerinin bulunduğu işe giriş bildirgesi ekranı açılır. İstenirse bu ekrandan çıktı alınabilir.  Ve ya “İşe Giriş Bildirgesi İptal” butonuna tıklandığında, kimlik numarasına göre sorgulanan sigortalının işe giriş bildirgesi ancak evrak tarihi ile aynı gün içerisindeyse “SİL” butonu tıklanıp iptal edilebilir.