Sistem Tanımlari e-Fatura Yenilikleri

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom e-Fatura > Likom e-Fatura Yazılımı Kullanımı (Offline) > Likom Gusto ERP e-Fatura Yenilikleri >

Sistem Tanımlari e-Fatura Yenilikleri

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Likom Gusto ERP yazılımı ile entegre olarak Likom e-Fatura Yazılımı’nı kullanmak isteyen Likom Gusto ERP yazılımı kullanıcılarının öncelikle Gusto Sistem tanımları üzerinden ilgili firma seçimini yapıp o firmanın Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde yayınlanan e-Fatura kullanıcı listesinde yer alan bir firma olduğunu “e-Fatura Kullanıcısı” kutucuğunu işaretleyerek belirtmesi gerekmektedir.

 

clip1359fatsty

 

Firmanızın e-Fatura Kullanıcısı olduğu belirtmek için aşağıdaki işlem adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

 

1.

“Gusto Sistem Tanımları” butonuna basıldıktan sonra görüntülenen Gusto Sistem Tanımları ekranı ‘Genel Tanımlar’ sekmesinde bulunan “Firmalar” butonuna basılarak firmalar listelenmelidir.

 

fatclip0003

fatclip0004

 

2.

Listelenen firmalardan e-fatura kullanıcısı olduğu belirtilmek istenen firmanın üzerine çift tıklanarak firma bilgileri görüntülenmelidir.

fatclip0005

3.

Seçili firmaya ait ‘Firma Bilgileri’ ekranında yer alan kırmızı ile işaretlenmiş olan “E-Fatura Kullanıcısı” kutucuğu işaretlenmeli ve ardından “Kaydet” butonuna basılmalıdır.

 

Yukarıda belirtilen işlem adımları tamamlandıktan sonra Likom Gusto ERP içerisinden Likom e-Fatura Yazılımı’na erişilebilir.

 

Likom e-Fatura Yazılımı Ekran Yetkileri;

 

Firmanın E-Fatura Kullanıcısı olduğu belirtildikten sonra Likom e-Fatura Yazılımı ekranlarına ait yetkilerin verilmesi gerekmektedir. Likom e-Fatura Yazılımı ekranlarına ilişkin yetkiler, sol üst köşede bulunan ikona tıklandıktan sonra çıkan listedeki ‘Tanımlar’ alanına tıklandığında görüntülenen butonlardan biri olan lacivert ile işaretlenmiş olan ‘Yetkiler’ butonuna tıklanarak verilebilir.

clip1359fatsty1

 

Butona tıklanıldıktan sonra e-Fatura yetki ekranı aşağıdaki gibidir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.