Stok Çıkış Hareketleri

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Stok Yönetimi > Stok Hareketleri >

Stok Çıkış Hareketleri

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Müşterilere satılan mal ve hizmetlerin irsaliyeleri stok çıkış hareketleri ile kayıt altına alınır. Stok çıkış hareketleri direk giriş yapılarak oluşturulabileceği gibi daha önce girilmiş olan  verilen teklif ve  alınan sipariş  belgelerinin stok çıkış hareketine aktarılması yolu ile de oluşturulabilir.  Bir stok çıkış hareketinde stok, hizmet ve demirbaş çıkışı yapılabilir. Hareketin satır türü alanında girilen satırın stok, hizmet ya da demirbaş olduğu seçilir.Stok çıkış hareketi temel olarak başlık bilgileri ve satır bilgilerinden oluşur Başlık bilgilerinde çıkış tarihi ve numarası, depo kodu, satıcı kodu gibi bilgiler bulunur. Satır bilgilerinde ise çıkışı yapılan mal ya da hizmetin kodu, miktarı, birim fiyatı , iskonto gibi bilgiler bulunur. Bir stok çıkış hareketi girilirken öncelikle başlıkta bulunan zorunlu bilgiler doldurulduktan sonra satırlardaki bilgiler doldurulur. Her satır için gerekli bilgiler doldurulduktan sonra aşağı ok tuşuna basılarak kaydedilir ve sonraki satıra geçilir. Her satır kaydedildiğinde belirtilen miktar kadar depodan çıkış işlemi anlık olarak gerçekleşir.

Likom Gusto ERP Yazılımı’nda Stok modülü altında bulunan Çıkış düğmesi ile stok giriş hareketleri yapılabilmektedir.exp_collapse

Çıkış düğmesi alınta 19 Ayrı hareket girişi bulunmakta olup bunlara Çıkış düğmesine tıkladığımızda açılan listeden seçerek ulaşabiliriz.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.