Stok Giriş Hareketleri

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Stok Yönetimi > Stok Hareketleri >

Stok Giriş Hareketleri

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Tedarikçilerden satın alınan mal ve hizmetlerin irsaliyeleri stok giriş hareketleri ile kayıt altına alınır. Stok giriş hareketleri direk giriş yapılarak oluşturulabileceği gibi daha önce girilmiş olan  satın alma talebi, alınan teklif ve  verilen sipariş  belgelerinin stok giriş hareketine aktarılması yolu ile de oluşturulabilir.  Bir stok giriş hareketinde stok, hizmet ve demirbaş alımı yapılabilir. Hareketin satır türü alanında girilen satırın stok, hizmet ya da demirbaş olduğu seçilir. Bir stok giriş hareketi temel olarak başlık bilgileri ve satır bilgilerinden oluşur. Başlık bilgilerinde alım tarihi ve numarası, depo kodu, satıcı kodu gibi bilgiler bulunur. Satır bilgilerinde ise alınan mal ya da hizmetin kodu, miktarı, birim fiyatı , iskonto gibi bilgiler bulunur. Bir stok giriş hareketi girilirken öncelikle başlıkta bulunan zorunlu bilgiler doldurulduktan sonra satırlardaki bilgiler doldurulur. Her satır için gerekli bilgiler doldurulduktan sonra aşağı ok tuşuna basılarak kaydedilir ve sonraki satıra geçilir. Her satır kaydedildiğinde belirtilen miktar kadar depoya giriş işlemi anlık olarak gerçekleşir. Hareket girişi barkod okuyucu ile de yapılabilir.

Likom Gusto ERP Yazılımı’nda Stok modülü altında bulunan Giriş düğmesi ile stok giriş hareketleri yapılabilmektedir. exp_collapse

Giriş düğmesi alınta 15 Ayrı hareket girişi bulunmakta olup bunlara Giriş düğmesine tıklandığında açılan listeden seçerek ulaşabilir.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.