Toplu Talepler Listesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Satınalma > Satınalma Listeleri >

Toplu Talepler Listesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Toplu Talepler Listesine, Satınalma Modülü altındaki Hareketler menüsünde bulunan Hareket simgesine tıklandığında ulaşılabilir. exp_collapse

 

“Toplu Talepler” seçimi yapıldıktan sonra aşağıda görüntüsü bulunan Toplu Talepler ekranı açılacaktır.

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Başlık bilgileri bölümünün ilk kısmında Talebi Oluşturan Kullanıcı seçimi yapılır. 'Tümü' seçeneği seçilirse tüm personellerin oluşturduğu talepler, 'Seçilen' seçeneği seçilirse hangi personel isteniyorsa o personelin yaptığı talepler listenecektir. İkinci alan olan 'Seri ve Noya Göre Arama' alanında ise seri girildikten sonra seri numarası için aralık belirlenir, Bu aralıkta olan talepler listenecektir. 'Karşılanma Durumu' alanı ise talebin karşılama durumunu seçmeyi sağlar.

stnatoplutalepbaşlık

 

Satır bilgileri ise listenen taleplerin tarih, kullanıcı, seri-no, referans no, onay durumu ve eğer varsa açıklama bilgilerini içerir.

stnatoplutalepsatır

 

Arama kriterleri alanında ise 'Tarih' arama seçeneği ile istenilen tarih elle girilerek yada tarih kutucuğunun yanında bulunan tarih seçim combosundan istenilen aralık seçilerek listeleme yapılabilir. 'Onay Durumu' taleplerin onaylanıp onaylanmadığı hakkında seçim yapmak için kullanılır. 'Yeni Toplu Talep' düğmesi ile yeni giriş yapılabilmesi için toplu talep ekranı açılır. 'Toplu Talep Düzelt' butonu ile daha önce yapılmış olan toplu bir talebi düzeltmek için toplu talep düzeltme ekranı açılır. 'Toplu Onay'  düğmesi ile onay durumlarına ait pencere açılacaktır. 'Gönder' düğmesi ile ekrana bağlı olan raporlar önizlenebilir, e-postalanabilir ve panoya kopyalanabilir. 'Ek Bilgiler' düğmesi ile ilgili detaylı bilgi Genel Özellikler>Kullanıcı Tanımlı Ek Kodlar bölümünde anlatılmıştır.

stnatoplutaleparamakriterleri