Kod Bazlı Alınan Siparişler Listesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Satış / Pazarlama  > Satış / Pazarlama Listeleri >

Kod Bazlı Alınan Siparişler Listesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Kod Bazlı yani Mal bazında Alınan Siparişler Listesine girmek için Likom Gusto ERP Yazılımında Satış modülünden Kod bazlı listeler altında bulunan, Alınan Siparişler Listesine girmeleri gerekmektedir.

 

exp_collapse

 

Açıldığında gelen ekran aşağıdaki gibidir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusBaşlık Bilgileri

sat11

 

Stok Türü: Listelenmek istenen verilen tekliflerin stok türü seçilir. Tüm Stok, Tek Mal, Tek Hizmet veya Tek Sabit kıymet seçilebilir. Tüm Stok dışında seçilenlerde hemen altındaki Kodu ve Adı alanları aktif hale gelir.

Alıcı Türü: Listelenmek istenen verilen tekliflerin alıcılarının seçildiği alandır. Tüm Müşteriler, Tek Cari, Tek Diğer Cari, Potansiyel Cari seçimleri yapılabilir.

(Stok-Alıcı)Kodu: Seçilen stok türü ve alıcı türleri Tüm stok veya tüm müşretiler değilse aktif hale gelir. Seçilcek olan Stok veya alıcının kodunun belirlenceği alandır.

(Stok-Alıcı)Adı: Seçilen stok türü ve alıcı türleri tüm stok veya tüm müşteriler değilse aktif hale gelir. Seçilecek olan stok veya alıcı adının belirleneceği alandır.  Kodu bölümünün seçilmesi durumunda otomatik olarak gelir.

İzleme Kodu: Alınan siparişe ait stoğun izleme kodunun seçileceği alandır. Kod seçiminden sonra adı otomatik olarak gelir.

İzleme Adı: Alınan siparişe ait stoğun izleme kodunun adının seçileceği alandır. Adı seçildikten sonra kodu otomatik olarak gelir.

 

 

tog_minusArama Kriterleri

sat6

 

Tarih: Listelenicek olan alınan siparişlerin tarih aralığının belirlendiği alandır. İlk kutu başlangıç ikinci kutu bitiş tarihini göstermektedir. Hemen yanındaki sürgülü çubuk ile de tarih aralığı belirlenebilmektedir.

Yenile: Belirlenen başlık bilgilerine göre ve arama kriterlerine göre listenin yenilenmesini sağlar.

Diğer Kriterler: Listeyi sıralamak için veya belirlemek için kullanılan diğer kriterleri bulunduğu alandır. Liste seri-no'ya, stok koduna göre gibi bir çok kriterden yenilenebilir.

 

 

tog_minusGenel İşlemler

sat15

Yeni Sipariş: Alınan sipariş ekranının kısayoludur. Kısa yoldan yeni bir alınan sipariş hazırlanarak geri bu sayfaya dönülüp işleme devam edilebilir.

Sipariş Düzelt: Seçilen siparişin ekranını getirerek sipariş üzerinde değiştirmeler yapılması sağlanır.

Ek Bilgiler: Kullanıcı Tanımı, Ek alanlar, OLE Nesnesi gibi alanlara ulaşımı sağlar.

İşlemler: Listenin tümünü seçmeye veya tümünü bırakmaya yarayan bölümdür. Aynı zamanda seçili siparişler için sevkiyat planlama tuşu buradadır.