Kod Bazlı Verilen Teklifler Listesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Satış / Pazarlama  > Satış / Pazarlama Listeleri >

Kod Bazlı Verilen Teklifler Listesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Kod Bazlı yani Mal bazında Verilen Teklifler Listesine girmek için Likom Gusto ERP Yazılımında Satış modülünden Kod bazlı listeler altında bulunan, Verilen Teklifler Listesine girmeleri gerekmektedir.

 

exp_collapse

 

Açıldığında gelen ekran aşağıdaki gibidir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusBaşlık Bilgileri

sat5

 

Stok Türü: Listelenmek istenen verilen tekliflerin stok türü seçilir. Tüm Stok, Tek Mal, Tek Hizmet veya Tek Sabit kıymet seçilebilir. Tüm Stok dışında seçilenlerde hemen altındaki Kodu ve Adı alanları aktif hale gelir.

Alıcı Türü: Listelenmek istenen verilen tekliflerin alıcılarının seçildiği alandır. Tüm Müşteriler, Tek Cari, Tek Diğer Cari, Potansiyel Cari seçimleri yapılabilir.

Kodu: Seçilen stok türü ve alıcı türleri Tüm stok veya tüm müşretiler değilse aktif hale gelir. Seçilcek olan Stok veya alıcının kodunun belirlenceği alandır.

Adı: Seçilen stok türü ve alıcı türleri tüm stok veya tüm müşteriler değilse aktif hale gelir. Seçilecek olan stok veya alıcı adının belirleneceği alandır.  Kodu bölümünün seçilmesi durumunda otomatik olarak gelir.

 

 

tog_minusArama Kriterleri

sat6

 

Tarih: Listelenicek olan verilen tekliflerin tarih aralığının belirlendiği alandır. İlk kutu başlangıç ikinci kutu bitiş tarihini göstermektedir. Hemen yanındaki sürgülü çubuk ile de tarih aralığı belirlenebilmektedir.

Yenile: Belirlenen başlık bilgilerine göre ve arama kriterlerine göre listenin yenilenmesini sağlar.

Diğer Kriterler: Listeyi sıralamak için veya belirlemek için kullanılan diğer kriterleri bulunduğu alandır. Liste seri-no'ya, stok koduna göre gibi bir çok kriterden yenilenebilir.

 

 

tog_minusGenel İşlemler

sat10

Yeni Teklif: Verilen teklif ekranının kısayoludur. Kısa yoldan yeni bir verilen teklif hazırlanarak geri bu sayfaya dönülüp işleme devam edilebilir.

Teklif Düzelt: Seçilen teklifin ekranını getirerek teklif üzerinde değiştirmeler yapılması sağlanır.

Ek Bilgiler: Kullanıcı Tanımı, Ek alanlar, OLE Nesnesi gibi alanlara ulaşımı sağlar.