Sevk Emirleri Listesi

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Satış / Pazarlama  > Satış / Pazarlama Listeleri >

Sevk Emirleri Listesi

Previous pageReturn to chapter overviewNext page
Show/Hide Hidden Text

Likom Gusto ERP Yazılımında Sevk Emirleri listesine giriş yapabilmek için satış modülünden Hareket bazlı listelerden Sevk emirleri listesine gelmek gerekir.

 

exp_collapse

 

Açıldığında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

tog_minusBaşlık Bilgileri

sat41

Alıcı Türü: Listelenmesi istenen sevk emirlerinin alıcı türünün seçildiği alandır. Tüm müşteriler, Tek Cari, Tek Diğer Cari  seçilebilir.

Personel: Listelenmesi istenen sevk emirlerinin personelinin seçildiği alandır. Tüm Personel veya Tek Personel seçimi yapılabilir.

Kodu: Alıcı türünün Tüm müşteriler dışında veya personel türünün Tek personel seçilmesi durumunda karşılarındaki kodu alanı aktif hale gelir. Seçilecek olan Alıcı'nın veya Personelin kodu belirlenir.

Adı: Alıcı türünün Tüm müşteriler dışında veya personelin Tek Personel seçilmesi durumunda karşılarındaki adı alanı aktif hale gelir. Seçilecek olan alıcının veya personelin adı belirlenir. Kodu seçimi yapılmışsa otomatik olarak gelir.

 

 

tog_minusArama Kriterleri

sat34

Tarih: Sevk emirleri listesinde listelenicek olan tekliflerin tarih aralığının belirlendiği alandır. İlk kutu başlangıç, ikinci kutu bitiş tarihidir. Aynı zamanda hemen yanındaki sürgülü çubuk ile de tarih aralığı belirlenebilir.

Yenile: Belirlenen başlık bilgilerine ve arama kriterlerine göre listenin yenilenmesini sağlar.

Diğer Kriterler: Listenin belirlenmesi ve sıralanmasında stok kodu veya seri no gibi kriterlerin belirlenmesini sağlayan alandır.

 

 

tog_minusGenel İşlemler

sat42

Yeni Sevk emri: Kısayoldan Sevk Emri ekranına gidilmesini sağlar. Yeni Sevk Emri oluşturduktan sonra liste yenilenerek işlem yapılabilir.

Sevk Emri Düzelt: Seçili sevk emrinin ekranına gider ve gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlar.

Ek Bilgiler: Kullanıcı Tanımlı, Notlar , OLE Nesnesi gibi alanlara ulaşımı sağlar.