Likom Tüik e-VT Tanımlar

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Likom Tüik e-VT >

Likom Tüik e-VT Tanımlar

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Firma Bilgileri

 

Öncelikle, Tanımlar sekmesinde yer alan ‘Firma Bilgileri’ alanına tıklanır.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Ardından firma bilgilerinin tanımlanacağı Firma Bilgileri penceresi açılır. Oluşturulan e-VT anket bilgilerinin yer alacak olan firma bilgileri tanımı yapılır.

 

Resmi büyütmek için tıklatınız.
Resmi büyütmek için tıklatınız.

 

 

Genel Bilgiler sekmesinde; Firma bilgisi, Tüik tarafından firmalara verilen İş Kayıt Numarası, NACE kodu, şirketin yasal ve tabela unvan bilgileri, şirketin hukuki durumu (A.Ş, LTD.ŞTİ, KOOP.), eğer hukuki durumda diğer seçeneği seçilirse açıklama girilecek olan Diğer Hukuki Durum bilgilerinin bulunduğu genel bilgiler doldurulur. NACE kodunu bilmeyen kullanıcılar için NACE kodlarını sorgulayabilecekleri internet sayfasına erişebilecekleri Nace Kodu alanının sağında bulunan ‘?’ butonu bağlantısı yer almaktadır.

 

İletişim Bilgileri sekmesinde; Ulusal Adres Kodu, Ulusal Adres Seviyesi, telefon numarası, faks numarası, e posta,  gibi şirketin iletişim bilgileri yer almaktadır.

 

Firmanın Ana Faaliyeti Ve Faaliyet Yürüttüğü Sektör sekmesinde; Firmanın faaliyet yürüttüğü diğer faaliyet konuları ve firmanın ana faaliyet ifka açıklaması yer almaktadır.

 

Firmaya ait diğer faaliyet konuları seçmek için ‘Diğer Faaliyet Seç’ butonu tıklanır ve Nace kod faaliyet sınıflamasına göre faaliyet listesinin görüntülendiği formda firmanın diğer faaliyet konuları seçilir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.
Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

 

Likom Yazılım Tüik e-VT Uygulaması’nda Likom Gusto ya da Likom Presto’da tanımlanmış olan her bir firma için yalnızca bir adet firma bilgisi tanımlanabilmektedir. Firma bilgisi tanımlanmış olan firmaların listesi ise ‘Tüik e-VT Listeler’ sekmesinde bulunan Firma Bilgileri alanından görüntülenir. Firma bilgisi mevcut olan bir firmaya ait verileri güncellemek için ise ‘Firma’Bilgileri’ Listesinde yer alan ilgili kayıt çift tıklanarak veya Firma Aç butonu tıklanarak açılan kayıt üzerinde işlem yapılabilir.